mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Osiągnięcia artystyczne uczniów


PLASTYKA BOŻONARODZENIOWA

     Dnia 8 stycznia 2016 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Plastyka Bożonarodzeniowa”. Udział w nim wzięło 151 uczniów ze szkół z terenu gminy Baranów Sandomierski. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele naszego zespołu, którzy odnieśli sukces w dwóch przedziałach wiekowych:
• w pierwszym przedziale wiekowym: klasy I-III SzP:

  • szopki: I miejsceMaciej Cieśla z klasy IIa,
  • ozdoby choinkowe i świąteczne – tradycyjne: I miejscePaulina Witoń z klasy IIb oraz II miejscePatrycja Magda z klasy III,
  • ozdoby choinkowe i świąteczne – współczesne: I miejsceMagdalena Pitra z klasy III,
  • stroiki tradycyjne: III miejsce Krzysztof Figacz z klasy IIb,
  • kartki świąteczne: II miejsceBartosz Tomczyk z klasy I,

w trzecim przedziale wiekowym klasa I-III gimnazjum:

  • ozdoby choinkowe i świąteczne – tradycyjne: I miejsceMagdalena Ślusarz z klasy II.

     Uroczyste wręczenie nagród w naszym zespole miało miejsce 25 stycznia 2016 roku.
     Swoje prace nasi milusińscy wykonali pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: p. Elżbiety Dul, p. Beaty Guściory, p. Elżbiety Karpińskiej i p. Elżbiety Obary.



KOLĘDY I PASTORAŁKI

      Dnia 14 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół w Koprzywnicy odbyła się XII edycja „Konkursu Kolęd i Pastorałek Koprzywnica 2016”. Udział w nim wziął zespół wokalno-instrumentalny z naszego gimnazjum pod opieką p. Łukasza Jugo, który zaprezentował się w dwóch pastorałkach: „Mario, czy Ty wiesz” oraz „Gore gwiazda”.
     Za wykonanie pastorałki „Mario, czy Ty wiesz” jury przyznało naszym reprezentantom I miejsce w kategorii gimnazjum.
     Skład zespołu wokalno-instrumentalnego: Grzegorz Babiuch (kl. I), Angelika Brylska (kl. IIIa), Klaudia Brylska (kl. I), Krzysztof Chmielowiec (kl. I), Michał Chmielowiec (kl. IIIa), Jakub Dąbrowski (kl. I), Sylwia Dul (kl. I), Waldemar Jasiński (kl. IIIb), Aneta Lis (kl. II), Sandra Mrówczyńska (kl. IIIa), Julia Pietrasik (kl. II), Magdalena Ślusarz (kl. II), Magdalena Šudák (kl. I).



„BEZPIECZNE WAKACJE 2015”

     Na początku grudnia w Tarnobrzegu odbyło się rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje 2015”. W tym konkursie wzięli udział uczniowie z naszego gimnazjum pod opieką p. Agaty Dobrowolskiej.
     Dnia 17 grudnia 2015 roku p. dyrektor Anna Hynowska wręczyła dyplomy i nagrody za zajęcie:

  • I miejsca Natalii Surowiec z klasy IIIa,
  • II miejscaJustynie Turbak z klasy IIIb,
  • III miejscaAgacie Marek z klasy IIIb.

     Prace dziewcząt zostały przekazane do następnego etapu konkursu.



„ŚPIEWAMY PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW”

     Dnia 3 grudnia 2015 roku w Domu Kultury w Nowej Dębie odbyły się eliminacje do konkursu „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”. Wzięły w nich udział trzy zespoły muzyczne z naszego gimnazjum: Craze (Grzegorz Babiuch, Klaudia Brylska, Sylwia Dul, Jakub Dąbrowski), Euforia (Aneta Lis, Julia Pietrasik, Magdalena Ślusarz, Krzysztof Chmielowiec) oraz Platinum (Angelika Brylska, Sandra Mrówczyńska, Michał Chmielowiec, Waldemar Jasiński), pod opieką p. Łukasza Jugo.
     Zespół Platinum awansował do finału. W finale, który odbył się tego samego dnia, nie udało się mu pokonać przeciwników.



„MATKA ZIEMIA”

     Dnia 26 listopada 2015 roku w Pysznicy odbyło się rozstrzygnięcie XV Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Matka Ziemia”.
     W tym konkursie – w kategorii plastyka, w grupie wiekowej gimnazjumII nagrodę przyznano Natalii Surowiec z klasy IIIa. Nagrodzona praca została wykonana pod czujnym okiem p. Agaty Dobrowolskiej.



„PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNE”

     Dnia 10 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej odbył się Międzyszkolny Konkurs „Pieśni i Piosenki Patriotycznej”. Wziął w nim udział zespół muzyczny Platinum z naszej szkoły pod opieką p. Łukasza Jugo.
     W kategorii gimnazjum nasi reprezentanci zajęli II miejsce.
     Skład zespołu stanowią uczniowie klasy trzeciej:

  • Angelika Brylska,
  • Michał Chmielowiec,
  • Waldemar Jasiński,
  • Sandra Mrówczyńska.


„JAN PAWEŁ II W MOIM ŻYCIU”

     Dnia 22 października 2015 roku nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Jan Paweł II w moim życiu”. Przy ocenie prac brano pod uwagę:

  • trafność tematu,
  • pomysłowość,
  • technikę, jaką została wykonana praca,
  • estetykę prac.

     I miejsce ex aequo zdobyli: Mateusz Ślusarz z kl. I SP, Wiktor Stawowy z kl. IIa SP, Maciej Cieśla z kl. IIa SP, Julia Burlikowska z kl. IIb SP, Jakub Foc z kl. IIb SP, Wiktoria Wilk z kl. IIb SP, Bartłomiej Kasza z kl. IV SP, Natalia Węgrzyńska z kl. VI SP, Renata Węgrzyńska z kl. VI SP, Klaudia Sierant z kl. IIIb G oraz Justyna Turbak z kl. IIIb G.
     Ponadto wyróżnienie uzyskała Natalia Surowiec z kl. IIIa G.