mapa strony   |
RSS

Witamy na stronie ...BAL KARNAWAŁOWY

     Dnia 4 lutego 2016 roku w naszym zespole odbył się bal karnawałowy. Podzielony był na trzy części.
     Jako pierwsi bawili się przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Patrząc na nich, mogliśmy pomyśleć, że znaleźliśmy się w świecie bajek, ponieważ każdy uczestnik zabawy był za kogoś przebrany. Wśród dziewczynek dominował strój księżniczek, czarodziejek, pszczółek, syrenek, a u chłopców rycerzy, muszkieterów, zorra, batmanów i innych bajkowych postaci.
     Zabawę naszych milusińskich prowadziła p. Bożena Pandura. Dodatkową atrakcją dla nich były fontanny: owocowa i czekoladowa, a największą były „cuda” wykonane z balonów do modelowania, które balowicze zabrali ze sobą do domu.
     Po nich przyszedł czas na uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, a później gimnazjalistów. Dla nich szereg zabaw tanecznych, między innymi: chusteczka, krzesło, kaczuchy, pociąg, kółko, został przygotowany przez Joannę Jatę i Klaudię Sierant. Podczas trwania całego balu nikt nie podpierał ścian.
     Tutaj również niezależne jury składające się z obecnych na zabawie nauczycieli wybrało króla i królową balu. Wśród uczniów klas IV-VI królową została Michalina Leśniak z klasy VI, a królem Bartłomiej Kasza z klasy IV, zaś wśród gimnazjalistów królową wybrano Joannę Jatę z klasy IIIb, królem Michała Rożnowskiego z klasy II.
     Po tańcu zaprezentowanym przez „królewskie pary” bal dobiegł końca….
     Podczas całego balu karnawałowego przygrywali nasi szkolni DJ-e: Filip Marek z klasy IIG oraz Jakub Smykla z klasy IIIbG. Ponadto balowicze mieli przygotowane pyszne przekąski i napoje w salach lekcyjnych przez rodziców.„ROLA RODZICÓW W PROCESIE WYCHOWANIA”

     Dnia 3 lutego 2016 roku w naszej szkole gościł pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Nowej Dęby, p. Lidia Puka, która na spotkaniu z rodzicami poruszyła temat: „Rola rodziców w procesie wychowania”.
     Omówiła między innymi:

 • czynniki, które mają wpływ na rozwój dziecka,
 • wartości przekazywane przez rodziców,
 • podała wskazówki praktyczne „jak sobie radzić w różnych sytuacjach w procesie wychowawczym”,
 • podkreśliła również duże znaczenie współpracy rodziców ze szkołą.

     Po spotkaniu rodzice mogli indywidualnie porozmawiać z pracownikiem poradni.

(aut. Halina Górnicz)„ZAŚPIEWAJMY KOLĘDĘ JEZUSOWI DZIŚ”

     Dnia 22 stycznia 2016 roku w naszym zespole odbył się koncert kolęd „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” połączony z Dniem Babci i Dziadka. W trakcie jego trwania można było posłuchać wierszy, kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszego zespołu oraz podziwiać taniec przedszkolaków oraz ich trochę starszych kolegów z klas I-III szkoły podstawowej. Tego dnia każda Babcia i każdy Dziadziu obecni na widowni otrzymali własnoręcznie wykonaną laurkę przez wnuczka lub wnuczkę.
     Wieczór kolęd został przygotowany przez p. dyrektor Annę Hynowską przy współpracy z p. Łukaszem Jugo i p. Bożeną Pandurą. Na widowni, oprócz Babć i Dziadków, znaleźli się również rodzice, przedstawiciele władz, między innymi: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – p. Marek Barszcz, Skarbnik Gminy – p. Alina Zasadnia, radni, sołtysi, pracownicy szkoły.
     Po koncercie wszyscy udali się na słodki poczęstunek do sal lekcyjnych.
     Ten sam koncert został zaprezentowany w naszym zespole jeszcze 25 stycznia dla społeczności szkolnej oraz 31 stycznia dla społeczności lokalnej w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ślęzakach.LODOWISKO

     Zbliża się koniec pierwszego semestru w naszym zespole. Kończy się czas na poprawę ocen semestralnych. Aby odreagować stres, który zawsze towarzyszy końcowi semestru uczniowie klas trzecich gimnazjum dnia 28 stycznia udali się na lodowisko do Dębicy. Tam, prawie dwie godziny spędzili na płycie lodowiska spalając kalorie, odreagowując stres….
     Wyjazd został zorganizowany przez p. Ewę Krasoń i p. Łukasza Jugo.DZIEŃ KOSZULI

     Dnia 27 stycznia 2016 roku w naszym zespole odbył się czwarty, w bieżącym roku szkolnym, dzień z serii nietypowych. Był to „Dzień Koszuli”.
     Tym razem osoby, które wzięły udział w zabawie nie dostały, tego dnia, oceny niedostatecznej.„MODA NA UŻYWKI”

     Dnia 26 stycznia 2016 roku pani mgr Katarzyna Tadra – pedagog, specjalista do spraw profilaktyki uzależnień w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie przeprowadziła spotkania profilaktyczne z uczniami naszej szkoły.
     Spotkania zrealizowano w dwóch grupach wiekowych z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach. Uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt.: „Dopalacze? … to nie dla mnie?”, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych w spotkaniu pt.: „Alkohol i inne substancje uzależniające, w tym dopalacze, e-papierosy”.
     Celem spotkań było zapoznanie uczniów z konsekwencjami użycia dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych oraz praca nad zmianą błędnych przekonań normatywnych dotyczących uzależnień. Spotkanie z gimnazjalistami było połączone z wyświetlaniem filmu oraz dyskusją i mini wykładem.
     Forma spotkania była atrakcyjna dla odbiorców.

(aut. Halina Górnicz)„GÓRA GROSZA”

     Od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy zorganizowana przez samorząd świetlicy pod opieką p. Ewy Hankus. Akcja ta organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Została przeprowadzona już po raz XVI przez Towarzystwo „NASZ DOM – DZIECIAK”. Zebrane pieniądze przeznaczone są na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów Dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz zawodowych rodzin zastępczych.
     Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki GROSZY!
     Ostatecznie wynik przedstawiał się następująco – zebraliśmy:

 • 3 833 monety jednogroszowe,
 • 2 114 monet dwugroszowych,
 • 830 monet pięciogroszowych,
 • 310 monet dziesięciogroszowych,
 • 155 monet dwudziestogroszowych,
 • 9 monet jednogłowych,
 • 3 monety dwuzłotowe,
 • 3 monety pięciogłowe

o łącznej wartości 214 złotych i 11 groszy.
     Zebrane pieniądze 27 stycznia 2016 roku zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom”.PLASTYKA BOŻONARODZENIOWA

     Dnia 8 stycznia 2016 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Plastyka Bożonarodzeniowa”. Udział w nim wzięło 151 uczniów ze szkół z terenu gminy Baranów Sandomierski. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele naszego zespołu, którzy odnieśli sukces w dwóch przedziałach wiekowych:
w pierwszym przedziale wiekowym: klasy I-III SzP:

 • szopki: I miejsceMaciej Cieśla z klasy IIa,
 • ozdoby choinkowe i świąteczne – tradycyjne: I miejscePaulina Witoń z klasy IIb oraz II miejscePatrycja Magda z klasy III,
 • ozdoby choinkowe i świąteczne – współczesne: I miejsceMagdalena Pitra z klasy III,
 • stroiki tradycyjne: III miejsceKrzysztof Figacz z klasy IIb,
 • kartki świąteczne: II miejsceBartosz Tomczyk z klasy I,

• w trzecim przedziale wiekowym klasa I-III gimnazjum:

 • ozdoby choinkowe i świąteczne – tradycyjne: I miejsceMagdalena Ślusarz z klasy II.

     Uroczyste wręczenie nagród w naszym zespole miało miejsce 25 stycznia 2016 roku.
     Swoje prace nasi milusińscy wykonali pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: p. Elżbiety Dul, p. Beaty Guściory, p. Elżbiety Karpińskiej i p. Elżbiety Obary.JAN TWARDOWSKI

     Dnia 19 stycznia 2016 roku Zespół Szkół z Baranowa Sandomierskiego zorganizował w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Międzyszkolny Konkurs „Wiedzy o życiu i twórczości księdza-poety Jana Twardowskiego”. Wzięli w nim udział uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Anny Cieśli.
     Nasi przedstawiciele odnieśli sukces w kategorii piosenka w klasach IV-VI SzP – za wykonanie utworu „Arka” Michalina Leśniak z klasy piątej zajęła II miejsce.KOLĘDY I PASTORAŁKI

     Dnia 14 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół w Koprzywnicy odbyła się XII edycja „Konkursu Kolęd i Pastorałek Koprzywnica 2016”. Udział w nim wziął zespół wokalno-instrumentalny z naszego gimnazjum pod opieką p. Łukasza Jugo, który zaprezentował się w dwóch pastorałkach: „Mario, czy Ty wiesz” oraz „Gore gwiazda”.
     Za wykonanie pastorałki „Mario, czy Ty wiesz” jury przyznało naszym reprezentantom I miejsce w kategorii gimnazjum.
     Skład zespołu wokalno-instrumentalnego: Grzegorz Babiuch (kl. I), Angelika Brylska (kl. IIIa), Klaudia Brylska (kl. I), Krzysztof Chmielowiec (kl. I), Michał Chmielowiec (kl. IIIa), Jakub Dąbrowski (kl. I), Sylwia Dul (kl. I), Waldemar Jasiński (kl. IIIb), Aneta Lis (kl. II), Sandra Mrówczyńska (kl. IIIa), Julia Pietrasik (kl. II), Magdalena Ślusarz (kl. II), Magdalena Šudák (kl. I).ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

od 21 grudnia 2015 roku do 3 stycznia 2016 roku

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory….
Jest taki dzień tylko jeden raz do roku ….”

Życzymy radosnych, spokojnych, rodzinnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.WIGILIE KLASOWE

     Dnia 18 grudnia 2015 roku w naszym zespole nie było lekcji. Tego dnia zorganizowano krótki apel, podczas którego p. dyrektor, Anna Hynowska, złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne i noworoczne życzenia.
     Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się do sal lekcyjnych. Tam przygotowywano wigilie klasowe, wystawiano klasowe jasełka, dzielono się opłatkiem, spożywano wigilię, śpiewano kolędy….
Czas minął bardzo szybko…. Trzeba było się pożegnać i udać do swoich domów…. Wszyscy razem znowu spotkają się dopiero po Nowym Roku.
     Jeszcze tylko jedna wigilia odbyła się w naszym zespole. Dnia 21 grudnia w przedszkolu nasi milusińscy wystawili jasełka dla swoich rodziców oraz wspólnie z nimi jedli potrawy wigilijne.
     Rozpoczęła się zimowa przerwa świąteczna….„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

     Od 1 do 17 grudnia 2015 roku w naszym zespole odbywała się zbiórka słodyczy: czekoladek, cukierków, batoników, wafelków, ciasteczek, itp. Została ona przeprowadzona przez samorząd świetlicy szkolnej pod opieką p. Ewy Hankus w ramach akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.
     Dnia 18 grudnia słodycze zostały przekazane Domowi Dziecka w Skopaniu.MECZ KOSZYKÓWKI

     Dnia 17 grudnia 2015 roku w Tarnobrzegu odbył się mecz koszykówki pomiędzy SIARKĄ Tarnobrzeg a AZS Koszalin.
     Wśród kibiców znaleźli się uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Marka Mrzygłóda. Chociaż mocno kibicowali SIARCE, to zespół z Tarnobrzega musiał uznać przewagę gości….„BEZPIECZNE WAKACJE 2015”

     Na początku grudnia w Tarnobrzegu odbyło się rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje 2015”. W tym konkursie wzięli udział uczniowie z naszego gimnazjum pod opieką p. Agaty Dobrowolskiej.
     Dnia 17 grudnia 2015 roku p. dyrektor Anna Hynowska wręczyła dyplomy i nagrody za zajęcie:

 • I miejscaNatalii Surowiec z klasy IIIa,
 • II miejscaJustynie Turbak z klasy IIIb,
 • III miejscaAgacie Marek z klasy IIIb.

     Prace dziewcząt zostały przekazane do następnego etapu konkursu.„THINK BRITISH”

     Dnia 16 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim odbył się VII Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii „THINK BRITISH”. Wzięli w nim udział uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Danuty Boczuli oraz p. Beaty Małodzińskiej.
     Nasi reprezentanci rywalizowali w dwóch kategoriach. W kategorii:

 • szkoła podstawowa: Aleksandra Piela i Bartosz Turbak, oboje z klasy VI, zajęli III miejsce,
 • gimnazjum: Aleksandra Kościelna (kl. IIIa) oraz Agata Marek (kl. IIIb) zajęły I miejsce.


„RUBINOWY KSIĄŻĘ”

     Dnia 11 grudnia 2015 roku nasz zespół odwiedził Teatr Pod Jabłonią ze sztuką „Rubinowy Książę”. Widzowie zostaliprzeniesieni w niezwykły świat baśni Wschodu. Znaleźli się w świecie księżniczek, książąt, smoków oraz orientalnej muzyki przybliżającej egzotykę wschodu. Dowiedzieli się, że nadmierna ciekawość, brak poszanowania czyichś sekretów i wścibstwo, mogą czasami nas zgubić.
     Wśród widzów znaleźli się przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.„DAR SERCA”

     W dniach od 7 do 10 grudnia 2015 roku w naszym zespole trwała zbiórka produktów żywnościowych dla podopiecznych hospicjum w Tarnobrzegu. Jej inicjatorem była p. dyrektor, Anna Hynowska.
     W trakcie jej trwania zbierano głównie produkty długoterminowe: mąkę, kaszę, ryż, herbatę, dżem, mleko, masło, olej, cukier. W zbiórce oprócz uczniów udział wzięli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.
     Dnia 11 grudnia p. dyrektor wraz z p. Grzegorzem Koptyrą zebrane produkty zawiozła do hospicjum.PRÓBNY EGZAMIN

     W grudniu 2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach odbył się próbny egzamin. Przystąpili do niego uczniowie klas trzecich, którzy sprawdzali swoją wiedzę:

 • 9 grudnia z historii i wos-u oraz z języka polskiego,
 • 10 grudnia z przedmiotów przyrodniczych oraz z matematyki,
 • 11 grudnia z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.


LUBLIN

     Dnia 8 grudnia 2015 roku jedenastu uczniów z klasy trzeciej gimnazjum, pod opieką p. Łukasza Jugo, udało się na wycieczkę pociągiem do Lublina.
     Tam, najpierw udali się do obozu koncentracyjnego potocznie zwanego Majdankiem. Funkcjonował on w latach 1941 – 1944 początkowo jako obóz dla jeńców wojennych, później jako obóz koncentracyjny i obóz karno-przejściowy dla polskiej ludności wiejskiej. Wycieczkowicze mieli możliwość zobaczyć łaźnię, barak mieszkalny, magazyny, plac apelowy, krematoria, muzeum poświęcone więźniom obozowym, „pomnik” upamiętniający ofiary wojenne.
     Następnie udali się do powstałego z inicjatywy księdza Idziego Radziszewskiego – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Tam zwiedzili uczelnię oraz muzeum mu poświęcone.
     Będąc w Lublinie wycieczkowicze nie mogli pominąć Starówki. Spacerując jej ulicami wspominali czas spędzony w mieście oraz podziwiali mijane zabytki….„DWUMETROWI MIKOŁAJE”

     Dnia 7 grudnia 2015 roku przy okazji „Mikołajek” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach odbyła się lekcja pokazowa z udziałem koszykarzy ekstraklasowej „Siarki” Tarnobrzeg – Gary Bell, Zach Robbins oraz Kacper Młynarski przybyli wraz kierownikiem drużyny Piotrem Pyszniakiem.
     Organizatorami tej mikołajkowej niespodzianki byli przedstawiciele samorządu uczniowskiego na czele z ich opiekunem i nauczycielem wychowania fizycznego, p. Markiem Mrzygłódem.
     Dwumetrowcy w mikołajkowych czapkach odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów i nauczycieli, a następnie poprowadzili lekcję pokazową prezentując swoje umiejętności koszykarskie. Odbył się również konkurs rzutów osobistych, w których każdy uczeń miał jedną próbę, a każde trafienie było nagradzane przez koszykarzy SIARKI nagrodami w postaci koszulek, piłek oraz biletów na mecz koszykówki.
     Największe emocje budził jednak mecz rozegrany pomiędzy reprezentacją uczniów i uczennic gimnazjum a zawodnikami SIARKI. Młodzież nie szczędziła braw podczas, gdy efektownymi wsadami do kosza popisywał się Zach Robbins, a Gary Bell dokładał do tego stuprocentową skuteczność w rzutach za trzy punkty.
     Była to świetna promocja koszykówki i bez dwóch zdań tym spotkaniem koszykarze SIARKI zyskali nowych kibiców.

(aut. Marek Mrzygłód)

     Ponadto, tego dnia korytarzami naszej szkoły spacerował z koszykiem słodyczy Święty Mikołaj. Rozdawał je grzecznym członkom społeczności szkolnej.
     Warto podkreślić fakt, że Święty Mikołaj zawitał także do każdej klasy i przedszkolaków. Tam uczniowie wzajemnie wręczali sobie prezenty….„CZARODZIEJSKIE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
NA ZAMKU W BARANOWIE SANDOMIERSKIM”

     Dnia 4 grudnia 2015 roku na dziedzińcu zamku znajdującego się w Baranowie Sandomierskim odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami. Udział w nim wzięli uczniowie klas I-III z naszej szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Elżbietą Dul, p. Beatą Guściorą, p. Elżbietą Karpińską oraz p. Elżbietą Obarą.
     W trakcie spotkania nasi milusińscy:

 • otrzymali czapeczki Mikołaja,
 • nauczyli się „tajemniczego zaklęcia”,
 • obejrzeli bajkę,
 • wykonali własną bombkę świąteczną,
 • zwiedzili zbrojownię,
 • wzięli udział w zabawach prowadzonych przez Mikołaja i jego pomocników.

     Wszyscy szczęśliwi, zadowoleni po mile spędzonym dniu powrócili do swoich domów.„HISTORIA ŚNIEŻKI”

     Dnia 3 grudnia 2015 roku uczniowie klas drugich szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami, p. Elżbietą Dul i p. Beatą Guściorą, wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Tam udali się najpierw do Teatru „MASKA”, gdzie obejrzeli przedstawienie „Historia Śnieżki”. Opowiada ono o Królewnie Śnieżce, siedmiu krasnoludkach, złej macosze oraz pięknym królewiczu w nieco innej odsłonie. W jakiej? To zobaczyli widzowie.
     Następnie młodzi wycieczkowicze wzięli udział w lekcji teatralnej. Nie tylko słuchali słów prowadzących, ale brali w niej czynny udział.
     Pełni nowych wiadomości udali się do McDonalda, aby uzupełnić spalone kalorie oraz podzielić się wrażeniami z mijającego dnia….„ŚPIEWAMY PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW”

     Dnia 3 grudnia 2015 roku w Domu Kultury w Nowej Dębie odbyły się eliminacje do konkursu „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”. Wzięły w nich udział trzy zespoły muzyczne z naszego gimnazjum: Craze (Grzegorz Babiuch, Klaudia Brylska, Sylwia Dul, Jakub Dąbrowski), Euforia (Aneta Lis, Julia Pietrasik, Magdalena Ślusarz, Krzysztof Chmielowiec) oraz Platinum (Angelika Brylska, Sandra Mrówczyńska, Michał Chmielowiec, Waldemar Jasiński), pod opieką p. Łukasza Jugo.
     Zespół Platinum awansował do finału. W finale, który odbył się tego samego dnia, nie udało się mu pokonać przeciwników.„CZARY MARY” Z PRZYMRUŻENIEM OKA

     Dnia 26 listopada 2015 roku samorząd uczniowski przygotował zabawę andrzejkową dla społeczności szkolnej. Udział w niej wzięli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.
     W trakcie jej trwania można było odwiedzić salon wróżek, w którym mogli poznać imię swojej przyszłej żony bądź męża, swój przyszły zawód…. Ponadto można było zakupić domowe ciasto oraz różne eliksiry.
     Samorząd uczniowski pod przewodnictwem Joanny Jaty przygotował również dla imprezowiczów wiele atrakcji „na parkiecie”. Zabawy taneczne urozmaicone były różnymi konkurencjami. Zabawa była wyśmienita, ale szybko się skończyła, czas biegł nieubłaganie….
     Następnego dnia w świetlicy szkolnej królowały wróżki, które przepowiadały przyszłość młodszym członkom naszej społeczności szkolnej. Wśród nich wielkim powodzeniem cieszyły się ciastka z wróżbą oraz eliksiry: miłości, bogactwa, zdrowia, powodzenia, szczęścia, urody, mądrości. Nad zabawą czuwała p. Ewa Hankus.„MATKA ZIEMIA”

     Dnia 26 listopada 2015 roku w Pysznicy odbyło się rozstrzygnięcie XV Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Matka Ziemia”.
     W tym konkursie – w kategorii plastyka, w grupie wiekowej gimnazjumII nagrodę przyznano Natalii Surowiec z klasy IIIa. Nagrodzona praca została wykonana pod czujnym okiem p. Agaty Dobrowolskiej.


DZIEŃ MISIA

     Dnia 26 listopada 2015 roku w naszej szkole zagościły Pluszowe Misie, które dzień wcześniej miały swoje święto. Pluszowa zabawka tego dnia zwalniała członków naszej społeczności szkolnej z odpowiedzi.PRÓBNY SPRAWDZIAN

     Dnia 25 listopada 2015 roku szóstoklasiści z naszej szkoły podstawowej pisali próbny sprawdzian przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era. Tak, jak i w ubiegłym roku składał się on z dwóch części: języka polskiego i matematyki oraz języka angielskiego. Mieli więc możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności oraz zagospodarowania właściwie czasu przeznaczonego na rozwiązanie wszystkich zadań.„MAGIC SHOW”

     Dnia 25 listopada 2015 roku w naszym zespole gościliśmy iluzjonistę, p. Ryszarda Goclina. Przeniósł on widzów w świat iluzji prezentując między innymi:

 • sztuczki karciane,
 • sztuczki z wodą,
 • „połykanie” piłeczek,
 • obręcze,
 • linę,
 • cylinder i chusteczki.

     Do zabawy zapraszał przedstawicieli widowni, którzy brali udział w sztuczkach.
     Wszyscy bawili się wspaniale. Żałowali tylko, że czas biegł tak szybko….


„OBOWIĄZKI RODZICIELSKIE W ŚWIETLE PRAWA”

     23 listopada gościliśmy w naszej szkole pracowników Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, którzy przy okazji wywiadówki przeprowadzili prelekcję dla rodziców na temat „Obowiązków rodzicielskich w świetle prawa”.
     Pani asystent prokuratora, Katarzyna Mańkowska, przytoczyła przepisy prawne w związku ze sprawowaniem funkcji rodzicielskiej, natomiast Pan prokurator, Arkadiusz Jarosz, przypomniał o obowiązkach, jakie spoczywają na rodzicach i o konsekwencjach w razie ich zaniedbywania.
     Po ogólnym spotkaniu rodzice mieli możliwość porozmawiania w kontakcie indywidualnym z prokuratorem.

(aut. Halina Górnicz)„DZIEŃ UBRAŃ W PASKI”

     Dnia 20 listopada 2015 roku w naszym zespole odbył się trzeci w tym roku dzień z serii nietypowych. Tym razem był to „Dzień ubrań w paski”.
     Wynik szkolnej rywalizacji przedstawiał się następująco:

 • I miejsce ex aequo zajęła: klasa I SP, klasa IIa SP, klasa IIb SP oraz klasa IIIa G,
 • II miejsceprzedszkole,
 • III miejsceklasa IIIb G.


„TANIEC ŁĄCZY POKOLENIA”

     W miesiącach wrzesień – listopad 2015 roku w naszym zespole odbywał się kurs tańca zorganizowany przez nieformalną grupę „Coolturalni”. Był on finansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fun-dacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK.
     W kursie tańca towarzyskiego i integracyjnego udział wzięły 24 pary. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach pod czujnym okiem choreografa tańca współczesnego, p. Bożeny Pandury.
     Dnia 19 listopada odbyło się podsumowanie zajęć. Kursanci zaprezentowali swoje umiejętności przed widownią. Zatańczyli walca oraz cha-chę.
     Później był czas na własne refleksje przy kawie, herbacie, cieście, smacznych przekąskach….WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE

     Dnia 18 listopada 2015 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych. Przeprowadziły je Panie z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnobrzegu.
     W trakcie ich trwania trzecioklasiści obejrzeli film pt.: „Wybieram szkołę – wybieram zawód”, rozwiązywali różne testy oraz mieli możliwość zadawania różnych pytań.
     Warsztaty zostały zorganizowane przez p. Agatę Stawiarską.SZACHY DRUŻYNOWE

     Dnia 18 listopada 2015 roku w Rudniku nad Sanem odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Uczestniczyła w nich drużyna z naszej szkoły podstawowej pod opieką p. Wiesława Bajdasa. Po zaciętej walce nasi reprezentanci zajęli VII miejsce.
     Skład drużyny:

 • Hubert Myszka (kl. IV),
 • Szymon Ślusarz (kl. IV),
 • Oliwia Urbaniak (kl. IV),
 • Bartosz Turbak (kl. VI).


***

     Dnia 17 listopada 2015 roku został oddany do użytku plac na terenie naszej szkoły. Na powierzchni około 450 m2 została ułożona kostka brukowa oraz wykonane odwodnienie placu. Jego ozdobą jest znajdująca się na środku szachownica wykonana z kolorowej kostki.
     Tego dnia przekazano również do użytku utwardzony teren wokół domu nauczyciela, który ma służyć jako parking dla rodziców przywożących dzieci do szkoły i przedszkola oraz pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach.
     Odbioru placu szkolnego oraz parkingu dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – p. Marek Mazur, jego zastępca – p. Marek Barszcz oraz radni.UNIHOKEJ

     Dnia 16 listopada 2015 roku w Grębowie odbyły się powiatowe rozgrywki w unihokeju gimnazjalistów. Uczestniczyła w nich drużyna z naszej szkoły pod opieką p. Grzegorza Koptyry, która zajęła II miejsce.
     Skład drużyny:

 • Kacper Barszczewicz (kl.I),
 • Filip Marek (kl. II),
 • Michał Rożnowski (kl. II),
 • Piotr Słowik (kl. II),
 • Jerzy Tworz (kl. II),
 • Michał Chmielowiec (kl. III a),
 • Przemysław Bajda (kl. III b),
 • Jakub Smykla (kl. III b).


„DZIEŃ SPODNI DRESOWYCH I LEGGINSÓW”

     Dnia 13 listopada 2015 roku w naszym zespole odbył się drugi w tym roku szkolnym dzień z serii nietypowych. Tym razem był to „Dzień spodni dresowych i legginsów”.
     Tym razem zwyciężyli przedszkolaki, którzy w stu procentach wypełnili założenie dnia.
     Drugie miejsce zajęli ex aequo: klasa IIa SP, klasa IIb SP, klasa III SP, klasa IV SP, klasa VI SP i klasa IIIb G, natomiast trzecie klasa I G.„OSWAJANIE GŻEGŻÓŁKI”

     Dnia 11 listopada 2015 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyła się IV edycja rodzinnego dyktanda pod hasłem „Fenomen bujnego życia literackiego II Rzeczypospolitej”.
     W kategorii dla dorosłych wystartowała uczennica klasy trzeciej z naszego gimnazjum – Aleksandra Kościelna. Została ona I Wicemistrzem Ortografii.
     Gratulujemy!ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

     Dnia 12 listopada 2015 roku w naszym zespole odbył się „Pokaz zwierząt egzotycznych”. W trakcie jego trwania uczestnicy dowiedzieli się o pochodzeniu, środowisku życia oraz zachowaniu prezentowanych zwierząt.
     Głównymi jego bohaterami były: patyczaki, straszaki, skorpiony, pająki ptaszniki, jaszczurki, wąż zbożowy i pyton królewski.
     Podczas pokazu uczniowie mogli robić zdjęcia, zadawać pytania, oglądać z bliska omawiane okazy oraz poznać je percepcyjnie. Spotkanie z niecodziennymi gośćmi zostało zorganizowane przez p. Urszulę Rożek.KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA…

     „Dawniej nasza Ojczyzna rzadko miała dni szczęśliwe i spokojne tak, jak obecnie. Jej mieszkańcom często towarzyszył lęk przed wrogiem, sąsiadem, niewola i walka o wolność”.
     W 1795 roku Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Naród polski nie zapomniał o niezależności. Odbyło się wiele walk wyzwoleńczych, między innymi: powstanie listopadowe, styczniowe. Chociaż zakończyły się klęską „duch walki” nadal trwał wśród naszych Rodaków. Ostatecznie nasza Ojczyzna odzyskała Niepodległość 11 listopada 1918 roku.
     Aby upamiętnić ten dzień p. Ewa Krasoń wraz ze swoją klasą zaprezentowała 9 listopada 2015 roku montaż słowno-muzyczny. Cała społeczność szkolna przeniosła się do okresu rozbiorów Polski, powstań narodowych aż do momentu odzyskania przez nią wolności.
     Z kolei 10 listopada w naszym zespole dominował strój galowy oraz cała społeczność szkolna dumnie nosiła kotyliony.„PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNE”

     Dnia 10 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej odbył się Międzyszkolny Konkurs „Pieśni i Piosenki Patriotycznej”. Wziął w nim udział zespół muzyczny Platinum z naszej szkoły pod opieką p. Łukasza Jugo.
     W kategorii gimnazjum nasi reprezentanci zajęli II miejsce.
     Skład zespołu stanowią uczniowie klasy trzeciej:

 • Angelika Brylska,
 • Michał Chmielowiec,
 • Waldemar Jasiński,
 • Sandra Mrówczyńska.


SZACHY DRUŻYNOWE

     Dnia 6 listopada 2015 roku w naszym zespole odbyły się powiatowe rozgrywki w szachach drużynowych dla szkół podstawowych. Zostały one przeprowadzone przez p. Grzegorza Koptyrę oraz p. Wiesława Bajdasa.
     Ostatecznie wynik rywalizacji przedstawiał się następująco:

 • I miejsceŻupawa,
 • II miejsceŚlęzaki,
 • III miejsceAlfredówka,
 • IV miejsceChmielów.

     Należy podkreślić, że nasi reprezentanci awansowali do rozgrywek rejonowych.
     Skład drużyny:  Oliwia Urbaniak (kl. IV),  Szymon Ślusarz (kl. IV), Dominik Obara (kl. V), Bartosz Turbak (kl. VI).MECZ SIATKARSKI

     Dnia 4 listopada 2015 roku w Rzeszowie odbył się mecz w ramach Ligi Mistrzów pomiędzy Asseco Resovią a szwajcarską drużyną Dragons Lugano.
     Resovii mocno kibicowali uczniowie z naszego gimnazjum pod opieką p. Krzysztofa Sałka oraz p. Pawła Wilka. Podczas meczu doping był bardzo mocny, atmosfera wspaniała, a ostateczny wynik korzystny dla naszej drużyny.


„HOTEL TRANSYLWANIA”

     Dnia 4 listopada 2015 roku czterdziestu siedmiu uczniów z naszego zespołu udało się do Rzeszowa na film pt. „Hotel Transylwania 2 – Potwory i ludzie”. Opowiada on o dalszych losach księcia Draculi oraz zmianach, jakie zaszły w hotelu po mezaliansie jego córki ze zwykłym człowiekiem.
     Widzowie świetnie bawili się oglądając film. Sami nie wiedzieli, kiedy seans się skończył i trzeba było wracać do domu….
     Wyjazd został zorganizowany przez p. Beatę Małodzińską i p. Beatę Guściorę.UNIHOKEJ

     Dnia 4 listopada 2015 roku w Krawcach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Unihokeju chłopców dla szkół podstawowych. Wzięli w nich udział nasi reprezentanci pod opieką Grzegorz Koptyry.
     Po zaciętej walce zajęli II miejsce i na nim zakończyli rywalizację. Nie przeszli do dalszego etapu.
     Skład drużyny: Mikołaj Surowiec (kl. IV), Dominik Obara (kl. V), Michał Ślusarz (kl. V), Łukasz Dworak (kl. VI), Bartosz Szlęzak (kl. VI), Bartosz Turbak (kl. VI).„DŻAMPO I KLEMENTYNA”

     Dnia 2 listopada 2015 roku w naszym przedszkolu gościliśmy teatr Zielony Melonik ze spektaklem „Dżampo i Klementyna”. Wśród widzów oprócz naszych milusińskich znaleźli się również uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.
     W przedstawieniu poruszony został problem tolerancji, przyjaźni i szacunku. W trakcie jego trwania widzowie dowiedzieli się, czy sfatygowany, bez oczka miś Dżampo oraz lalka bez rączki, Klementyna zaprzyjaźnią się z nowymi zabawkami…. „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,
TAK SZYBKO ODCHODZĄ”

     Listopad jest miesiącem poświęconym zmarłym. Dlatego też w tym okresie wszyscy powinniśmy szczególnie pamiętać o naszych przodkach, którzy spoczywają na cmentarzach. Nie powinniśmy również zapomnieć o nieznanych obrońcach naszej Ojczyzny, poległych podczas drugiej wojny światowej, a pochowanych na pobliskich cmentarzach.
     Aby uczcić zmarłych uczniowie z naszego zespołu wraz ze swoimi wychowawcami w pierwszym tygodniu listopada odwiedzali pobliski cmentarz. Podczas wizyt czyścili groby z liści, zapalali znicze i stawiali kwiaty.

Wersja do druku

Aktualności

Przykład

26.01.2010

a